Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Celem wypracowanej koncepcji jest stworzenie przestrzeni publicznej, wyróżniającej się pod względem estetycznym oraz funkcjonalnym. Transformacja terenów przemysłowych w użytkowe jest wieloetapowa i prowadzi do poprawy ładu przestrzennego na podstawie o zasady zrównoważonego rozwoju, a także tworzenie przyjaznej infrastruktury dla Parku Przemysłowego.
Moduł. Posadzkę, zieleń oraz elementy małej architektury wpisano w główny moduł 1 x 1 m, na którym budowano koncepcję. Nawierzchnia zbudowana z kostki brukowej daje szanse na integrację zieleni z posadzką, tworząc pasmowy układ przenikającej się nawierzchni z zielenią.   
Projekt nie wpływa na istniejący ciąg pieszy, a tworzy współistniejącą jednostkę wypoczynkową. Kierowano się zasadą projektowania uniwersalnego. Mimo iż każdy z obszarów opracowania jest odrębną jednostką, zaprojektowano powierzchnie w taki sposób, aby w przyszłości umożliwić im harmonijny sposób połączenia. 
Zieleń. Wprowadzona zieleń ma charakter izolacyjny. Funkcjonalna i wytrzymała na działania związane z przemysłowym charakterem obiektu, nie wymaga nadmiernej pielęgnacji, a także jest odporna na działanie niskich temperatur. Dodatkowo ma właściwości fitoremediacyjne - poprawiające jakość powietrza. Kierowano się zasadą kontynuacji dotychczas zastosowanych nasadzeń - powiązania gatunkowego przy ul. Węgrowskiej.
Zastosowano takie gatunki jak:
Drzewa: Grab pospolity,
Zieleń pod drzewami: Bluszcz pospolity,
Żywopłot: Cis pospolity,
Krzewy ozdobne: Hortensja bukietowa „Limelight”, 
Płożące: Irga szwedzka ‚Coral Beauty’,
Łąki kwietne. Zaprojektowano łąki kwietne w taki sposób, aby umożliwić ich naturalną ekspansję. W przyszłości porastając większe obszary, mogą tworzyć zielone płuca dla okolicznych przemysłowych budynków. 
Materiały
Posadzka. Główna przestrzeń komunikacyjna zbudowana jest z kostki brukowej w kolorze jasno-szarym o wym. 0,2 x 0,2 m. Proste, regularne linie kostki pokrywające przestrzeń użytkową, dają ciekawy efekt wizualny układu z przesunięciem o 1/2 szerokości kostki. 
Elementy małej architektury
Ławki. Forma ławki łączy ze sobą współczesne rozwiązania techniczne z klasyczną stylistyką. Konstrukcja opiera się na solidnych profilach stanowiących ramę ławki. Natomiast profile nieco węższe zostały dodane jako element dekoracyjny oparcia. 
Kosze. Klasyczna wersja kosza na słupku. Cała konstrukcja wykonana ze stali w kolorze czarnym, pasującej do elementów na elewacji budynków przemysłowych. Prosty design kosza       z funkcjonalnym zasadzeniem. 
Stojaki rowerowe. Model szeregowy. Rama stanowi gięta rura stalowa, do której przytwierdzone są wykonane z prętów stanowiska na 4 szt. pojazdów rowerowych. Osadzony na fundamencie betonowym. Prosta i minimalistyczna forma. 
Do góry